Ефективність роботи Громадської ради при Держрибагентстві

Опубліковано at 01.05.2020
2634 0

Де ви таке бачили?

Ефективність роботи Громадської ради при Держрибагентстві

На ефективність роботи діючої Громадської ради при Держрибагентстві на протязі останнього року напряму впливали деякі об’єктивні та суб’єктивні фактори, а саме:

  1. Відсутність керівництва галуззю рибного господарства України, яке мало повновладні повноваження. Громадська рада не мала з ким працювати. Голови ДАРГ та його заступників не було. Якщо раніше Держрибагентство завжди дозволяло собі не відповідати на листи з пропозиціями громадської ради, то за цей час що з них взяти, коли галуззю керує одноосібно тимчасово виконуючий обов’язки?
  2. Короновірус, який вніс корективи в діяльність Громадської ради при ДАРГ, унеможливлюючи її планову роботу.
  3. Розчарування в Громадській раді, яка вже на протязі року не виконує своєї місії. Таке сталося з тими членами ГР, яки прийшли до її лав лише за лобіюванням свої власних інтересів та інтересів їх компанії. Саме ці обставини спостерігалися в ГР на протязі останніх 12 років. Ці раз очарування вилилися у неспроможність ГР зібрати кворум 20 лютого 2929 р. Тобто з 12 грудня 2019 р. ГР не прийняла жодного законного рішення на своєму офіційному засіданні. Якщо до 12 червня 2020 р не буде засідання ГР з кворумом, то Держрибагентство матиме законні підстави для розпуску ГР. Формування нової відбудеться вже без участі делегованих представників від діючої ГР
  4. Неспроможність керівних кадрів ГР протистояти організованій корупції ДАРГ і нового Міністерства енергетики та захисту довкілля України у зв’язку зі своєю політичною, професійною, а головне моральною незрілістю.
  5. Невідповідність цілей і завдань, які стоять перед рибним господарством України на сучасному етапі та застарілого по своїй суті Положення про ГР ДАРГ, яке не дає змоги ГР ефективно сприяти сталому розвитку галузі.

Ці основні та інші обставини помітно знизили ефективність роботи ГР при ДАРГ.

Заради справедливості треба сказати, що ГР таки вдалося прийняти деякі рішення про написання у відповідні державні інститути доленосні листів. Активізація роботи та обґрунтована державницька позиції ГР сприяла подальшому вирішенню питань розвитку рибного господарства в окремих регіонах. Деякі рішення ГР також сприяли діяльності громадських організацій галузі в їх заходах по протидії місцевій корупції.

Після карантину, викликаного короновірусом, навряд чи ГР зможе зібратися в необхідній 50 % чисельності. Цьому буде сприяти перш за все, розчарування можливостями ГР, згідно її Положення (п. 3).

Висновки.

Діюча Громадська рада вже виконала свою місію, скоріше не виконала та і не зможе вже виконати, бо час втрачено, люди розчаровані та потреби в старій ГР у народу України вже немає.

Громадська рада при Держрибагентстві повинна або сама розпуститися після 12 червня 2020 р. або її повинен розпустити новий Голова Держрибагентства.

Формування нової Громадської ради при Держрибагентстві повинно відбуватися, звісно, у відповідності до Типового положення, але при її формуванні на установчих зборах новому Голові Держрибагентства необхідно буде озвучити свою програму сталого розвитку галузі, а також свої вимоги до майбутнього помічника і свого особистого контролера в особі Громадської ради при ДАРГ.

В Громадську раду при Держрибагентстві повинні прийти не просто ентузіасти своєї справи, які щиро бажають розвивати рибне господарство України, а й люди, які здібні непохитно протистояти навалі на них з боку корупції влади і керівництва ДАРГ у випадках виявлення злочинних схем.

Саме такі радикальні дії можуть зрушити з місця стагнацію галузі рибного господарства України та поставити її на шлях сталого розвитку.

Головною ціллю діяльності нової Громадської ради при ДАРГ повинно стати сприяння закладенню фундаментальних основ розвитку рибного господарства України для забезпечення продовольчої безпеки та незалежності України в секторі рибопродукції на законодавчому рівні держави.

Основні завдання нової Громадської ради при ДАРГ повинні бути наступними:

  • Активна участь представників ГР у роботі дорадчих органів Держрибагентства (Колегії, Науково промисловій раді, Науково технічній раді).
  • Активна участь представників ГР у роботі різноманітних комісій (кадрових, дисциплінарних та інших, сформованих за поточними потребами).
  • Активна участь представників ГР у роботі груп по розробці законодавства, контролю діяльності рибогосподарських підприємств, які працюють по Режимах СТРГ, аквакультури, тощо.

Успіхів новій Громадській раді при Держрибагентстві!!!

Мегалодон

Ветеран галузі рибного господарства

Схожий пост

Що робити новому керівництву Держрибагентства для забезпечення сталого розвитку галузі рибного господарства України (Частина 15 – громадські організації)

Створено - 20.05.2020 0
Що робити новому керівництву Держрибагентства для забезпечення сталого розвитку галузі рибного господарства України (Частина 15- громадські організації) На даний час…

Крихкий промінь “Надії”

Створено - 16.01.2021 0
Крихкий промінь «Надії» Перший день Нового 2021 р. по старому стилю ознаменувався засіданням Громадської ради при Держрибагентстві за участю Голови…

Громадська експертиза діяльності Держрибагентства за 2022-2023 рр. (Частина 1)

Створено - 28.04.2024 0
Громадська рада при Держрибагентстві   ГРОМАДСЬКА ЕКСПЕРТИЗА ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА УКРАЇНИ З РОЗВИТКУ МЕЛІОРАЦІЇ, РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРОДОВОЛЬЧИХ ПРОГРАМ ЗА…

Громадська рада при Держрибагентстві у вирішенні сучасних проблем розвитку рибного господарства України

Створено - 30.04.2020 0
Громадська радаи при Держрибагентстві у вирішенні сучасних проблем розвитку рибного господарства України Сучасний стан рибного господарства України можна коротко охарактеризувати…

Теоретичне обгрунтування необхідності виключення із Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” (23.05.1017 р. № 2059-VIII) статті 3. п.3/2., абзацу 6

Створено - 26.06.2023 0
Теоретичне обгрунтування необхідності виключення  із  Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” (23.05 2017 р. № 2059-VIII) статті 3. п.…