Рибопромисловий флот України

Опубліковано at 05.03.2019
2437 0

Виды судов рыбопромыслового флота

БМРТ – Большой Морозильный Рыболовный Траулер
СТМ – Средний Траулер Морозильный
СМРТк – Средний Морозильный Рыболовный Траулер (кормовой)
РТ – Рыболовный Траулер
ПСТ – Посольно Свежевой Траулер
БАТ – Большой Автономный Траулер
ПР – Перерабатывающий Рефрежератор
ТР – Транспортный Рефрежератор
ЗРС – Зверодобывающее судно
МРТК – Малый Рыболовный Траулер (кормовой)
МРС – Малый Рыболовный Сейнер
СТР – Сейнер Траулер Рыболовный

Траулер это тот который тянет трал
Сейнер – тот кто ловит кошельковым неводом.
Трал бывает бортовым и кормовым (даже вдвоем могут один трал таскать – это уже близнецы)
Судно которое работает и тралом и неводом: сейнер – траулер
если морозит – морозильный если не мрозит то может просто наливать рыбу, охлаждать льдом или возить свежей но уже соленой в “чердаках”.

Если длина судна составляет:

– до тридцати метров – Малый
– от 30 до 60 метров в длину – Средний
– от 60 метров – Большой

Рибопромисловий флот галузі рибного господарства України

Морська доктрина України на період до 2035 року визначила пріоритети національних інтересів України у сфері морської діяльності. Це є задоволення потреб народу України та економіки у використанні ресурсів Азовського і Чорного морів та інших районів Світового океану. Крім цього, посилення позиції України серед провідних морських держав, забезпечення її безпеки та суверенітету шляхом провадження економічно доцільної та екологічно безпечної морегосподарської діяльності, основою якої є флот рибної промисловості та його ефективна та безпечна експлуатація.

Складовими флоту рибної промисловості є рибальські, науково-дослідні, рибоохоронні та інші спеціалізовані судна. Це судна внутрішніх водойм, Азово-Чорноморського басейну та океанічні судна, що мають право плавання під Державним Прапором України, загальною кількістю більше 5 000 суден.

Запорукою ефективної роботи флоту є підтримання суден в належному технічному стані, забезпечення їх безпечної експлуатації, дотримання правил охорони життя та здоров’я висококваліфікованого персоналу та недопущення забруднення з суден навколишнього середовища.

Здійснення державного нагляду та контролю за безпекою мореплавства флоту рибної промисловості, в тому числі нагляд за дотриманням міжнародних договорів України, проведення реєстрації та технічного нагляду за суднами, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства та огляд їх місць базування, організація проведення дистанційного моніторингу риболовних суден, участь в розслідуванні аварійних подій за участю суден флоту рибної промисловості, здійснення державного нагляду та контролю за кваліфікаційними вимогами (стандартами) до підготовки і сертифікації персоналу риболовних суден, а також координація оцінки компетенції персоналу риболовних суден – входить до функцій Управління державного нагляду за безпекою мореплавства флоту рибної промисловості – структурного підрозділу Держрибагентства.

Мегалодон

Ветеран галузі рибного господарства

Схожий пост

Що робити новому керівництву Держрибагентства для забезпечення сталого розвитку рибного господарства України (Частина 2 – рибопромисловий флот)

Створено - 15.05.2020 0
Що робити новому керівництву Держрибагентства для забезпечення сталого розвитку галузі рибного господарства України (Частина 2 – рибопромисловий флот) Законодавча база…

Організація процесу відновлення рибопромислового флоту України

Створено - 19.04.2020 0
Організація процесу відновлення рибопромислового флоту України Відновлення рибопромислового флоту України є довготривалою важкою роботою керівництва держави, профільного Міністерства енергетики та…