Що робити новому керівництву Держрибагентства для забезпечення сталого розвитку рибного господарства України (Частина 13 – інвестиційна привабливість рибогосподарських підприємств (проекти)

Опубліковано at 19.05.2020
2501 0

Що робити новому керівництву Держрибагентства для забезпечення сталого розвитку галузі рибного господарства України (Частина 13інвестиційна привабливість рибогосподарських підприємств  (проекти).

Розвиток галузі рибного господарства України неможливий без створення привабливого інвестиційного поля, яке на законодавчому рівні з боку держави дає:

 1. Низку гарантій інвесторам (вітчизняним і закордонним) щодо недоторканості їх фінансових і матеріальних вкладень.
 2. Захист від рейдерських захоплень.
 3. Податковий клімат, який є по суті привабливим і сприяє розвитку підприємств.

Саме від наявності цих трьох основних маркерів інвестиційної привабливості залежить рішення інвесторів про подальші перемовини відносно фінансових вкладень в рибогосподарські проекти.

Держава в особах Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генеральна прокуратури України, Верховного Суду України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України створює інвестиційний клімат.

Органи центральної виконавчої влади вже в рамках законодавчо закріпленого інвестиційного поля, виставляють свої проекті на розгляд потенційних інвесторів.

Україна, яка знаходиться в стані стагнації економіки, мільярдних фінансових боргів, політичної кризи, соціальних потрясінь, війни на сході, в період СOVID -19, для свого сталого розвитку (в тому числі галузі рибного господарства) повинна створити не просто привабливе інвестиційне поле.

Держава повинна створити фінансову «чорну діру» для іноземних інвесторів, горизонт подій якої заманює їх потенційними прибутками і ніколи їх не випускає з фінансових обіймів.

Без наявності цих двох рівнів умов (державному і галузевому) подальший розгляд конкретних проектів галузі  в самому принципі неможливий!!!

Без створення на державному рівні привабливого інвестиційного клімату для іноземних інвесторів (а це ≥ 95 % необхідних фінансових інвестицій),  галузь рибного господарства фінансової підтримки не отримає!!!

Новому керівництву Держрибагентства зі свого боку необхідно підготувати галузь рибного господарства до надходжень інвестицій. Для цього:

По перше Новому керівництву Держрибагентства  для отримання інвесторами значних фінансових прибутків від їх коштів необхідно показати довгострокову перспективу сталого розвитку рибного господарства України у вигляді прийнятих (поки ще закони не прийняті і не розроблені) Законів України:

 1. «Доктрина розвитку рибного господарства на період до 2050 р.». http://fishindustry.com.ua/doktrina-rozvitku-galuzi-ribnogo-gospodarstva-ukra%d1%97ni-na-period-do-2050-r/
 2. «Про розвиток рибного господарства до 2030 р.».

http://fishindustry.com.ua/obgruntuvannya-neobxidnosti-prijnyattya-zakonu-ukra%d1%97ni-derzhavna-programa-rozvitku-ribnogo-gospodarstva-ukra%d1%97ni-do-2030-r/

 1. «Про будівництво рибопромислового флоту».

http://fishindustry.com.ua/obgruntuvannya-neobxidnosti-prijnyattya-zakonu-ukra%d1%97ni-pro-vidnovlennya-ribopromislovogo-flotu-ukra%d1%97ni-do-2050-r/

 1. «Про розвиток марикультури».

http://fishindustry.com.ua/6253-2/

 1. «Про збереження осетрових видів риб».

http://fishindustry.com.ua/obgruntuvannya-neobxidnosti-napisannya-zakonu-ukra%d1%97ni-pro-zberezhennya-osetrovix-vidiv-rib/

 1. «Про збереження біорізноманіття водних біоресурсів».

http://fishindustry.com.ua/6306-2/

 1. «Про відновлення рибогосподарських водойм».

 http://fishindustry.com.ua/obgruntuvannya-neobxidnosti-rozrobki-zakonu-ukra%d1%97ni-pro-vidnovlennya-ribogospodarskix-vodojm/

Зміни до Законів України:

 1. «Про аквакультуру».
 2. «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».
 3. Інші.

Нормативно-правові акти, які витикатимуть із розроблених нових законів.

Нормативно-правові акти, які вже існують, але потребують поточного корегування.

Читай статтю повністю «Яка законодавча та нормативно-правова база потрібна галузі рибного господарства України»

http://fishindustry.com.ua/yaka-zakonodavcha-ta-normativno-pravova-baza-potribna-galuzi-ribnogo-gospodarstva-ukra%d1%97ni/

По друге. Новому керівництву Держрибагентства необхідно створити спеціальну Робочу групу (окрім Робочої групи по законодавству)  щодо підготовки проектів для вітчизняних та іноземних інвесторів.

Самі рибогосподарські підприємства не зможуть цього зробити, тому що в них немає відповідної кваліфікації зробити для іноземних інвесторів проекти міжнародного рівня.

В Держрибагентстві також немає таких фахівців. Однак, у Києві додатково можна підключити до написання проектів окрім фахівців ДП «Укррибпроекту», ДАРГ,  галузевих науково-дослідних інститутів також низку фахівців з різних галузей (економіки, фінансів, промисловості, сільського господарства, екології і природокористування, тощо).

Проекти повинні бути зв’язані між собою технологічним ланцюжком від рибогосподарських підприємств по формуванню і отриманню ремонтно-маткових стад промислових видів риб, інкубації ікри, вирощування рибопосадкового матеріалу, вирощуванню товарної риби, її вилову і до пересування, рибопереробки, зберігання та реалізації.

Відновлення рибопромислового флоту та зв’язаних з цим інвестицій потребує від держави і Держрибагентства особливого, більш ретельно підготовленого підходу для залучення інвестиційних коштів (але всі вище наведені маркери повинні бути також досягнуті)..

Саме зв’язування у технологічний вузол основних рибогосподарських, рибопромислових та допоміжних підприємств галузі стане додатковим позитивним маркером інвестиційної привабливості.

По третє. Нове керівництву Держрибагентства повинно після розробки пакету законодавчих актів і формування портфелю основних базових проектів активізувати роботу щодо переконання Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністра енергетики та захисту довкілля України в необхідності створення привабливих інвестиційних умов для іноземних інвестицій в галузь рибного господарства України у вигляді:

 • Прийняття необхідного пакету законодавчих актів.
 • Державних гарантій на недоторканість інвестицій.
 • Державних гарантій захисту від криміналу (рейдерські захоплення, рекет, тиск податкової інспекції та різноманітних державних органів в тому числі силових).

Окрім вищенаведених нове керівництво Держрибагентства повинно:

 • Розгорнути широкомасштабну роботу щодо реклами інвестиційних проектів в ЗМІ (телебачення, радіо, преса, інтернет).
 • Проводити (постійно) різноманітні «круглі столи», семінари, навчання з власниками рибогосподарських та рибопромислових підприємств, які бажають отримати інвестиції.
 • Розробляти для власників рибогосподарських та рибопромислових підприємств різноманітні методичні та нормативно-правові матеріали з цих питань надання інвестицій.

Тільки кропітка робота нового керівництва Держрибагентства та підприємств галузі зможе створити сприятливий інвестиційний клімат, для забезпечення сталого розвитку рибного господарства України.

Дивись також статтю: «Как привлечь инвестиционные средства в предприятия отрасли рыбного хозяйства Украины»

http://fishindustry.com.ua/kak-privlech-investicionnye-sredstva-v-predpriyatiya-otrasli-rybnogo-xozyajstva-ukrainy/

 

 

Мегалодон

Ветеран галузі рибного господарства

Схожий пост

«Формування у керівних кадрів органів державної влади України сталого екологічного світогляду, спрямованого на збереження водних біоресурсів»

Створено - 31.12.2019 0
«Формування у керівних кадрів органів державної влади України сталого екологічного світогляду, спрямованого на  збереження водних біоресурсів» Вступ  Водойми України (33837…

Проект створення Державної холдингової компанії (ДХК) “Риба Украни” на базі державних підприємств і бюджетних установ Держрибагентства

Створено - 24.05.2020 0
Проект створення Державної холдингової компанії (ДХК) «Риба України» на базі державних підприємств та бюджетних установ Держрибагентства Обґрунтування доцільності створення ДХК…

Проект відновлення Кінбурнського рибного господарства

Створено - 25.03.2020 0
Проект відновлення  Кінбурнського рибного господарства  Преамбула   Разом з іншими підрозділами агропромислового комплексу держави, та іншими рибними господарствами України Кінбурнське рибне…

Пример написания проекта “Международный рыбопромышленный концерн” (часть 1)

Створено - 19.05.2020 0
«Международный рыбопромышленный концерн» (Часть 1) Теоретическое обоснование необходимости разработки проекта Отрасль рыбного хозяйства Украины вместе с подразделениями агропромышленного комплекса призвана…

Проєкт створення Транснаціональної рибної корпорації (Частина 1)

Створено - 22.10.2023 0
Резюме  проєкту створення в Україні  “Транснаціональної рибної корпорації”  Назва підприємства – «Транснаціональна рибна корпорація”. Організаційно-правова форма – корпорація. Форма власності – акціонерне…