Новорічне засідання Громадської ради ПРОТОКОЛ № 8

Опубліковано at 01.03.2019
1331 0

ПРОТОКОЛ № 8
спільного засідання відповідальних працівників Держрибагентства та  громадської ради при Держрибагентстві

 

Дата проведення: 12.12.18 р.

Місце проведення:  м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а.
Початок засідання:
1000 годин.

 

У роботі Громадської ради при Держрибагентстві (далі – Громадська рада) взяли участь:

– Безпосередньо 15 членів громадської ради.

– На телефонному зв’язку: Божик О.В.,Сидоренко О.В.

Шість відповідальних працівників Держрибагентства. 

– Кореспондент газети «Голос України» Стрембіцький Л.С.

Підрахунок голосів –  Скарлат В.П..

 

Порядок денний

  1. Питання щодо членства у Громадській раді Струкова Д.Г., який поступив на державну службу.
  2. Питання оприлюднення та громадського обговорення проектів наказів Мінагрополітики України «Про затвердження режимів рибальства у 2019 р. (обговорення та прийняття рішення).
  3. Питання антикорупційної комісії щодо:
  • Результатів роботи комісії щодо інциденту за участі начальника Запорізького рибоохоронного патруля Чайки Д.В.
  • Інформація щодо інциденту за участі начальника Івано-Франківського рибоохоронного патруля Чорненького Р.С.
  • Питання звернення щодо СТРГ у Львівській області.
  1. Дистанційний промисел. Роль та місце держави.
  2. Результати звернення Громадської ради до Держрибагентства.
  3. Підсумки роботи Громадської ради за 2018 р.
  4. Питання орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2019 р.
  5. Питання наслідків збільшення ввізного мита на імпортні корми для форелівництва та осетрівництва.
  6. Різне.

 

Регламент: доповідь 5-10 хв., обговорення – до 5 хв.

 

По першому питанню щодо членства у Громадській раді  Струкова Д.Г., який поступив на державну службу виступив сам Струков Д.Г., який попросив перенести питання його заміни на наступне засідання Громадської ради.

Голосували за перенесення цього питання на наступне засідання Громадської ради.

За – 14. Проти – 3. Утрималися – 0.

Рішення прийняте.

По другому питанню щодо оприлюднення та громадського обговорення проектів наказів Мінагрополітики України «Про затвердження режимів рибальства у 2019 р. заслухали по телефону члена Громадської ради (його офіційна діяльність у Громадській раді тимчасово призупинена), який розповів про безпідставне обмеження знарядь лову молюсків рапана на Чорному морі, якій швидко розповсюджується і наносить  значну шкоду аборигенній іхтіофауні. В обговоренні прийняли участь члени Громадської ради: Літвінов В.І., Череващенко В.М., Скарлат В.П. та інші. На всі питання, які пов’язані з режимами рибальства на 2019 р. від Держрибагентства відповів Плічко В.Ф.

Голосували за звернення Громадської ради до Держрибагентства щодо необхідності перегляду статей, які обмежують знаряддя лову молюска рапана.

За – 16. Проти – 0. Утримались – 1.

Рішення прийняте.

По третьому питанню  виступив голова комісії по протидії корупції Громадської ради Депа Р.І., який підняв низку питань щодо:

  • Результатів роботи комісії щодо інциденту за участі начальника Запорізького рибоохоронного патруля Чайки Д.В.
  • Інформації по інциденту за участі начальника Івано-Франківського рибоохоронного патруля Чорненького Р.С.
  • Питань отримання деякими державними посадовцями Режимів СТРГ у Львівській області в яких проглядаються корупційні дії.

В обговоренні порушених в доповіді питань прийняли участь Стрембіцький Л.С., Струков Д.Г., Шейко А.І., Скарлат В.П., Шишман Г.Ф., Лойко І.М. та інші. На всі питання, які пов’язані з корупційними діями відповідальних працівників Держрибагентства та питань отримання режимів СТРГ у Львівській області відповіли: Новіков О.В.(завідуючий сектору із запобігання корупції ДАРГ), Лук’яненко О.Д. (начальник управління з питань державної власності, економічного розвитку та державних закупівель ДАРГ), Горобець Т.О.(заступник начальника управління охорони  водних біоресурсів, регулювання рибальства та іхтіології ДАРГ)

Голосували за звернення Громадської ради до Держрибагентства щодо необхідності ретельного розслідування Держрибагентством порушених питань по корупції відповідальних працівників Держрибагентства та надання по цих питаннях інформації Громадській раді .

За – 15. Проти – 1. Утримались – 1.

Рішення прийняте.

По четвертому питанню  щодо дистанційного промислу, ролі та місця держави в цьому процесі виступив Літвінов В.І., якій довів що без відновлення рибопромислового флоту в країні не можно розраховувати на  забезпечення галуззю рибного господарства України продовольчої безпеки в секторі рибопродукції. Також були порушені питання щодо необхідності поновлення членства України у всіх риболовних міжнародних організаціях.

Голосували: за звернення до керівництва Держрибагентства щодо необхідності створення робочої групи, яка б надала оцінку діяльності центрального органу виконавчої влади в галузі рибного господарства України за останні 15 років та розробила обґрунтування необхідності поновлення роботи океанічного промислу.

За – 18. Проти – 0. Утримались – 0.

Рішення прийняте.

По п’ятому питанню щодо результатів звернення Громадської ради до Держрибагентства виступила голова Громадської ради Шишман Г.Ф. , яка доповіла, що на всі звернення Громадської ради до керівництва Держрибагентства ніяких відповідей не отримано. В обговоренні цього питання взяли участь члени Громадської ради Шейко А.І., Скарлат В.П., Череващенко В.М. та інші. Для усунення проблем спілкування Громадської ради та ДАРГ член Громадської ради Шейко А.І. запропонував звернутися з цим питанням безпосередньо до Кабінету Міністрів України. На питання взаємовідносин між Громадською радою і Держрибагентством відповів Кабанов І.П., який зазначив, що в Держрибагентстві розроблений спеціальний документ, який вже знаходиться на підпису, який  регламентуватиме відповідальність виконавців від ДАРГ за порушення строків відповідей Громадській раді.

Голосували за звернення до Кабінету Міністрів України щодо відсутності взаємодії з керівництвом Держрибагентства.

За – 6. Проти – 3. Утримались – 8.

Рішення не прийняте.

 

По шостому та сьомому питанню щодо підсумків роботи Громадської ради за 2018 р. та питання орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2019 р. доповідала голова Громадської ради Шишман Г.Ф. Виступаюча відмітила, що за період її каденції  в якості голови була проведена значна робота по опрацюванню законодавчих актів Держрибагентства, робота в усіх дорадчих органах ДАРГ, де її включили до складу та робота про проведенню заходів, в яких приймала участь Громадська рада, тощо. Робота Громадської ради  щодо орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2019 р. була обговорена з відповідальним працівником від ДАРГ Кабановим І.П. Також були заслухані ґрунтовні доповіді голів комісій Громадської ради по напрямках діяльності: Депи Р.І, Неліпи А.В., Літвінова В.І. та Цимбали Г.Б.

По восьмому питанню щодо наслідків збільшення ввізного мита на імпортні корми для форелівництва та осетрівництва виступила член Громадської ради Цимбала Г.Б., яка доповіла про збільшення ввізного мита на корми для цінних видів риб (форелі, осетрів, тощо)  до 10 %. Таке збільшення зробило форелеві та осетрові  господарства неприбутковими. Якщо це негативне явище в найближчий час не усунути, то всі рибні господарства цього напрямку діяльності збанкротують. В  обговоренні цього питання прийняли участь Заболотная С.В., Неліпа А.В., Скарлат В.П. та інші. Член Громадської ради Неліпа А.В. запропонував звернутися до керівництва Держрибагентства щодо проведення круглого столу з питання необхідності будівництва власного комбікормового заводу.

Голосували за звернення до Держрибагентства щодо зняття ввізного мита на імпортні рибні корми.

За – 17. Проти – 0. Утримались – 0.

Рішення прийняте.

Голосували за звернення до Держрибагентства щодо проведення круглого столу по виробництву рибних кормів в Україні.

За – 17. Проти – 0. Утримались – 0.

Рішення прийняте.

В різному в індивідуальному порядку обговорювалися питання подальшої роботи Громадської ради та її взаємодії з ДАРГ.

 

Голова Громадської ради

при Держрибагентстві                                                          Г.Ф. Шишман

 

Секретар                                                                                  В.П. Скарлат

 

Мегалодон

Ветеран галузі рибного господарства

Схожий пост

Громадська рада при Держрибагентстві у вирішенні сучасних проблем розвитку рибного господарства України

Створено - 30.04.2020 0
Громадська радаи при Держрибагентстві у вирішенні сучасних проблем розвитку рибного господарства України Сучасний стан рибного господарства України можна коротко охарактеризувати…