Відновлення роботи Громадської ради при Держрибагентстві

Опубліковано at 05.12.2020
2171 0

Відновлення роботи Громадської ради при Держрибагентстві

26.11.2020 р. після річної перерви Громадська рада при Держрибагентстві відновила свою роботу.

Основна причина збору Громадської ради стало призначення її голови Шишман Г.Ф. на посаду Голови Держрибагентства.

Громадська рада залишилася без керманича і тому необхідно було терміново відновити її роботу з вибранням нового голови.

Зібрання проходило в Скап-режимі зі своїми об’єктивними обмеженнями.

Протокол № 5 засідання Громадської ради при ДАРГ наведений нижче.

Активність членів Громадської ради була висока. Відчувалася потреба у професійному спілкуванні та необхідності вирішення низки «болючих» для галузі питань. яке майже рік було обмежено карантином.

ПРОТОКОЛ № 5      

засідання Громадської ради при Державному агентстві рибного господарства України у форматі онлайн-засідання

26.11.2020                                                                                                 Skype-нарада

Присутні члени Громадської ради:

 

 

 

 

 

БОЖИК О.В., ВЕЛИКИЙ О.А., ГОШТИНАР С.Л., ДЕПА Р.І., ЗАБОЛОТНА С.В., КАЛІНІНА О.В., ЛІТВІНОВ В.І., МАЄВСЬКА Т.М., МАТУЛЯК В.В., НЕЛІПА А.В., ПАВЛЕНКО Н.Г., СИДОРЕНКО О.В., СІДЗІНСЬКИЙ М.Л., СТЕПАНЕНКО О.М. СКАРЛАТ В.П., ЧЕРЕМІСІН С.О. ЛОЙКО І.М.

Представник Держрибагентства– керівник відділу Кабанов І.П.

Запрошений Головою ДАРГ Чуклін А.В. директор рибопромислової компанії.

Запрошений головою комісії Громадської ради Літвіновим В.І. Гончаров Г.К. – голова Дунайської асоціації виробників рибопродукції.

Модератор – Кабанов І.П

Підрахунок голосів –  Кабанов І.П.

Порядок денний

  1. Обрання голови Громадської ради при Держрибагентстві.

Доповідач: Скарлат В.П.

  1. Сучасний стан, проблеми та перспективи галузі рибного господарства в Україні.

Доповідач: Скарлат В.П.

  1. Орієнтовний план роботи Громадської ради при Держрибагентстві до кінця її каденції.

Доповідач: Скарлат В.П.

  1. Різне.

(Порядок денний затверджений одноголосним голосуванням)

Скарлат В.П. розпочав засідання Громадської ради при Державному агентстві рибного господарства України (далі – Громадська рада або Рада) та повідомив, що засідання Громадської ради є правоможним, оскільки на ньому присутні не менш як половина її членів від загального складу та запропонував обрати секретарем засідання Кабанова І.П.

Голосували за обрання секретарем зібрання Кабанова І.П.

За – 17. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

По першому питанню щодо обрання голови Громадської ради при Держрибагентстві у зв’язку з призначенням Шишман Г.Ф. Головою Держрибагентства.

Голосували за перенесення цього питання до появи Голови Держрибагентства на засіданні.

За – 17. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Сідзінський М.Л. запропонував розглянути питання щодо припинення членства у Громадській раді окремих її членів, які не з’являються на засідання 2 і більше рази поспіль, що створює відсутність кворуму і не дає можливості проводити засідання та виносити рішення Ради

За результатами розгляду членства у Громадській раді винесено на обговорення кандидатури: Васильєва А.О.; Івченко Є.О.; Ісламова М.М; Сопкіна Є.В.; Товстенко В.О.; Тонконоженко В.І..

Заслухавши та обговоривши інформацію членів Громадської ради щодо участі в її засіданні вищезазначених кандидатур, прийнято рішення лише по кандидатурі Івченко Є.О. (добровільний вихід зі складу Громадської ради).

Голосували за виключення Івченко Є.О зі складу Громадської ради.

За – 16. Проти – 0. Утрималися – 1..

Рішення прийнято.

З метою більш оперативної роботи Громадської ради члени Громадської ради обговорили питання створення Правління Громадської ради – у складі голови Ради, заступників голови Ради та голів комісій Ради. Також в засіданнях Правління  можуть брати участь (з правом вирішального голосу) члени Громадської ради, а також представники Держрибагентства (з правом лише дорадчого голосу).

Голосували за створення нового робочого органу Громадської ради – Правління з відповідними повноваженнями, які будуть затверджені Громадською радою.

За – 17. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

По другому питанню щодо обговорення сучасного стану галузі рибного господарства України виступив член Громадської ради Скарлат В.П. У своєму виступі доповідач стисло охарактеризував сучасний стан рибного господарства в країні по основних напрямках діяльності: промисел, аквакультура, СТРГ, тощо.

В обговоренні порушених в доповіді питань прийняли участь члени Громадської ради: Депа Р.І., Літвінов В.І., Неліпа А.В., Маєвська Т.М., Сидоренко О.В,, Заболотна С.В., Мотуляк В.В.,  Сідзінський М.Л., Гоштинар С.Л. та інші.

Зокрема представники промислового сектору галузі  підкреслили важливість наповнення ринку свіжою і якісною продукцією, особливо в часи пандемії; звернули увагу на низку рекомендацій засідань Комісії з промислового рибальства Ради протягом 2019 і 2020 рр., націлених на неприпустимість:

а) системної затримки початку промислу з  початком року;

б) штучного скорочення на третину можливостей цього промислу у 2020-му, всупереч науковим рекомендаціям;

в) недостатню увагу Держави до промислу поза межами вод України – відсутність реакції на надані пропозиції;

г) неприпустимість  скорочення промислової діяльності – за рахунок необґрунтованих змін до Червоної книги України;

д) ігнорування цих рекомендацій Комісії керівництвом Громадської ради і Держрибагентства.

Керівник Комісії Ради з любительствого рибальства Неліпа А.В. розповів про роботу над проектом Кодексу ведення відповідального рибного господарства України, а також про свою участь в міжнародній співпраці, в т.ч. з представництвами ЄС, ФАО, USAID.

Інші виступаючи з різних боків комплексно освітили та окреслили основні  проблеми галузі та обговорили шляхи подолання її тривалої стагнації та озвучили різноманітні пропозиції щодо покращення роботи галузі.

Голосування по другому питанню не проводилося.

Після закінчення обговорення другого питання (не дочекавшись Голови Держрибагентства Шишман Г.Ф.) приступили  до обрання Голови Громадської ради при Держрибагентстві.

Висунуто дві кандидатури:

  1. Заболотна С.В. (зняла свою кандидатуру).
  2. Скарлат В.П.

Голосували за обрання Скарлат В.П. головою Громадської ради при Держрибагентстві.

За – 16. Проти – 0. Утримались – 1.

Рішення прийнято.

По третьому питанню щодо Плану роботи Громадської ради до кінця її каденції в травні 2021 р. виступив голова Громадської ради при Держрибагентстві Скарлат В.П., який запропонував перенести розгляд цього питання па Правління Громадської ради, яке повинно відбутися у середині грудня 2020 р. Для цього запросити в Держрибагентстві проект роботи на 2021 р.

Голосували за перенесення цього питання на перше засідання Правління.

За – 17. Проти – 0. Утримались – 0.

Рішення прийнято.

Різне. У форматі загального обговорення порушувалися питання подальшої роботи Громадської ради та її взаємодії з Держрибагентством.

Після закінчення розгляду питань Порядку денного Скарлат В.П. закрив засідання Громадської ради.

Голова Громадської ради                                                             В.П. Скарлат

Секретар  засідання                                                                       І.П. Кабанов 

1 грудня 2020 р. у Міндовкілля України відбулася нарада за участю:

Профільного заступника Міністра – Хорєва М.Ю.

Голови Держрибагентства України – Шишман Г.Ф.

Голови Громадської ради при Держрибагентстві – Скарлат В.П.

Заступника голови Громадської ради при Держрибагентстві – Неліпи А.В. 

Обговорювалися наступні питання:

  • Необхідність перегляду нормативно-правової бази та розробки змін до діючих Законів України, без яких рибна галузь розвиватися не може.
  • Бачення і напрямки розвитку галузі рибного господарства.
  • Формат можливої співпраці Громадської ради при Держрибагентстві України і Міндовкілля України та його підрозділів.

В результаті тривалого спілкування та обміну думками (які не співпадали по окремих питаннях) та розгляду різноманітних пропозицій вдалося узгодити загальне бачення першочергових кроків з боку Міндовкілля, Держрибагентства та Громадської ради при ДАРГ.

Рішення наради:

  1. Включити голову ГР при Держрибагентстві Скарлат В.П. та заступника голови ГР при Держрибагентстві Неліпу А.В. до складу робочої групи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, яка повинна в термін до 1 липня 2021 р. розробити «Кодекс Законів України про рибу», що в свою чергу працюватиме над оновленням та кодифікацією нормативно-правової бази галузі рибного господарства України і закладе всі передумови для її сталого розвитку.
  2. З метою вдосконалення процесу прийняття управлінських рішень в галузі керівництву Держрибагентства рекомендовано:
  • оновити склад та положення Громадської ради при Держрибагентстві (через переобрання голови ГР та Президіуму і оновлення вимог у Постанові КМУ від 3.11.2010 р. № 996);
  • оновити склад та положення і продовжити роботу Експертної ради при Держрибагентстві (один з дорадчих органів ДАРГ, який в межах своїх повноважень завершив певний етап своє роботи);
  • забезпечити необхідну комунікацію та обмін інформацією щодо законодавчих та нормативних змін з Громадською радою при Держрибагентстві та Експертною радою при Держрибагентстві;
  • створити при Держрибагентстві окрему фахову робочу групу, завданнями якої повинна стати розробка Закону України «Про розвиток рибного господарства України до 2030 р.».

Крім того, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Хорєв М.Ю. висловив своє щире задоволення відновленням роботи Громадської ради при Держрибагентстві, побажав їй успіхів та дав свою згоду на участь в її подальших засіданнях в разі необхідності.

Сподіваємося на її плідну роботу!

Мегалодон

Ветеран галузі рибного господарства

Схожий пост

Що робити новому керівництву Держрибагентства для забезпечення сталого розвитку галузі рибного господарства України (Частина 15 – громадські організації)

Створено - 20.05.2020 0
Що робити новому керівництву Держрибагентства для забезпечення сталого розвитку галузі рибного господарства України (Частина 15- громадські організації) На даний час…

Теоретичне обгрунтування необхідності виключення із Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” (23.05.1017 р. № 2059-VIII) статті 3. п.3/2., абзацу 6

Створено - 26.06.2023 0
Теоретичне обгрунтування необхідності виключення  із  Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” (23.05 2017 р. № 2059-VIII) статті 3. п.…

ЗВЕРНЕННЯ до рибалок, підприємств, об’єднань, громадських організацій, фахівців та науковців галузі меліорації та рибного господарства України

Створено - 01.08.2023 0
ЗВЕРНЕННЯ  до рибалок, підприємств, об’єднань громадських організацій, фахівцій та науковців галузі меліорації та рибного господарства України За останні 25 років…