Протокол № 6 Засідання Громадської ради при Держрибагентстві

Опубліковано at 21.12.2020
1794 0

ПРОТОКОЛ № 6      

 засідання Громадської ради при

Державному агентстві рибного господарства України

у форматі онлайн-засідання

17.12.2020 р.                                                                                                 Skype-нарада

Присутні члени Громадської ради:

 

 

 

 

БОЖИК О.В., ГОШТИНАР С.Л., ДЕПА Р.І., ЗАБОЛОТНА С.В., КАЛІНІНА О.В., ЛІТВІНОВ В.І., МАЄВСЬКА Т.М., НЕЛІПА А.В., ПАВЛЕНКО Н.Г., СИДОРЕНКО О.В., СІДЗІНСЬКИЙ М.Л., СТЕПАНЕНКО О.М. СКАРЛАТ В.П., ЛОЙКО І.М.

Представник Держрибагентства– керівник відділу Кабанов І.П.

Запрошені: працівники галузі рибного господарства.

Протокол: Скарлат В.П.

Регламент:  не обмежувався.

Час проведення ГР – 10-00 – 14-00

 Порядок денний

засідання Громадської ради при Держрибагентстві 17.12.2020 р.

  1. Необхідність проведення «організаційного реконцепту» взаємовідносин Громадської ради та Держрибагентства, а також розгляд пропозиції щодо вдосконалення їх роботи.

Доповідач: Неліпа А.В.

  1. Необхідність зміни законодавства України в частині «Збору коштів за погіршення якості природних ресурсів» та спрямування їх на «компенсаційні заходи» з охорони та відтворювання водних біоресурсів.

Доповідач: член Громадської ради Гоштинар С.Л.

  1. Пропозиції щодо вдосконалення роботи галузі рибного господарства та «Режиму рибальства 2021 р.».

Доповідач:   Свідзінський М.Л.

Співдоповідачі:  Павленко Н.Г., Депа Р.І.,Заболотна С.В.

  1. 4. Питання отримання галуззю рибного господарства України компенсаційних коштів за нанесення збитків рибогосподарському комплексу Миколаївської області від будівництва Ташликської ГАЕС (150 млн. грн.)

Доповідач:  Скарлат В.П.

  1. Затвердження регламенту Правління Громадської ради при Держрибагентстві та Плану роботи Громадської ради при Держрибагентстві на січень-травень 2021 р.

Доповідач:Скарлат В.П.

  1. Різне.

 Скарлат В.П. розпочав засідання Громадської ради при Державному агентстві рибного господарства України (далі – Громадська рада або ГР) та повідомив, що засідання Громадської ради є правоможним, оскільки на ньому присутні не менш як половина її членів (14) від загального складу (22 члени).

Голосували за затвердження порядку денного.

За –14 . Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Скарлат В.П. запропонував розглянути питання щодо припинення членства у Громадській раді окремих її членів, які не з’являються на засідання 2 і більше рази поспіль, що створює відсутність кворуму і не дає можливості проводити засідання та виносити законні рішення ГР.

За результатами розгляду членства у Громадській раді винесено на обговорення кандидатури: Васильєва А.О.; Ісламова М.М; Сопкіна Є.В.; Товстенко В.О.; Тонконоженко В.І.

Голосували за виключення зі складу Громадської ради Васильєва А.О.; Ісламова М.М; Сопкіна Є.В.; Товстенко В.О

За –14 . Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Також розглядалося питання зміни платформи Skype на більш зручну і надійну платформу  Zoom або іншу.

Вирішили перенести рішення по цьому питання до з’ясування позитивних і негативних сторін різних платформ інтернет-звязку.

По першому питанню «Необхідність проведення «організаційного реконцепту» взаємовідносин Громадської ради та Держрибагентства, а також розгляд пропозиції щодо вдосконалення їх роботи» виступив член ГР Неліпа А.В.., який розповів про своє бачення необхідності проведення «організаційного реконцепту», виклав свої аргументи та запропонував ряд пропозицій щодо вдосконалення роботи з Держрибагентством.

Виступаючий відповів на всі поставлені запитання.

Голосування по першому питанню не проводилося.

 (Примітка:перше питання розглядалося перед різним)

По другому питанню Необхідність зміни законодавства України в частині «Збору  коштів за погіршення якості природних ресурсів» та спрямування їх на «компенсаційні заходи» з охорони та відтворювання водних біоресурсів виступила член ГР Гоштинар С.Л., яка розповіла про необхідність зміни законодавства на користь рибного господарства.

На початку доповіді виступаючого до Skypе-наради ГР підключилася Голова Держрибагентства, яка разом з іншими учасниками зібрання прийняла участь в обговоренні питання необхідності зміни законодавства в частині «Збору  коштів за погіршення якості природних ресурсів»

В обговоренні другого питання прийняли участь Голова Держрибагентства Шишман Г.Ф. члени ГР: Скарлат В.П., Депа Р.І та інші.

Депа Р.І  запропонував:

  1. розробити методику відшкодуванню збитків рибному господарству (нарахування збитків по водозабору із рибозахисними пристроями);
  2. розробити процедуру розподілу зібраних коштів;
  3. створити спеціальний фонд підтримки галузі.

Скарлат В.П. запропонував Громадській раді ініціювати створення в Держрибагентстві спеціальної робочої групи з розробки нормативно-правових актів галузі рибного господарства України та необхідних законів України в першу чергу:

  • «Про розвиток рибного господарства України до 2030 р.
  • «Про розвиток рибопромислового флоту України».
  • «Про збереження осетрових видів риб».

Голова Держрибагентства Шишман Г.Ф.:

– запропонувала ГР делегувати своїх членів до робочої групи Держрибагентства, яка розроблятиме нові закони та нормативно-правові акти галузі;

– ініціювала проведення щонеділі зустрічей Голови Держрибагентства і Громадської ради при ДАРГ у форматі Skypе-наради («Час громадськості»).

Голосували за:

– Ініціювання створення в Держрибагентстві спеціальної робочої групи з розробки нормативно-правових актів галузі рибного господарства України та необхідних нових законів України.

– Доручення члену ГР Гоштинар С.Л. розробки юридичного обґрунтування  необхідності зміни законодавства України в частині «Збору  коштів за погіршення якості природних ресурсів» та спрямування їх на «компенсаційні заходи» з охорони та відтворювання водних біоресурсів, які складуть основу зміни законодавства галузі в цій частині.

– Проведення щонедільних спільних зустрічей Голови Держрибагентства і Громадської ради при ДАРГ у форматі Skypе-наради («Час громадськості»). (список делегатів від ГР у робочу групу по законодавству сформувати пізніше).

Винесення всіх головних питання, які прозвучать на даній громадській раді на перший «Час громадськості», час проведення якого буде узгоджений з Головою ДАРГ на наступній неділі.

За –14 . Проти – 0. Утримались – 0.

Рішення прийнято.

По третьому питанню щодо пропозицій вдосконалення роботи галузі рибного господарства та  «Режиму рибальства 2021 р.» виступили член ГР Свідзінський М.Л., який надав пропозиції щодо:

– необхідності зміни проекту Режиму рибальства 2021 р.;

– включення представників галузевих підприємств до ради НПС та інших дорадчих органів Держрибагентства;

– заборони проведення аматорської та спортивної ловлі у період нересту;

– введення в перелік нормативно-правових актів галузі квитка рибака для представників аматорської та спортивної ловлі;

– введення грошових оплат за вилов риби та інших водних біоресурсів представниками аматорської та спортивної ловлі.

Співдоповідачами виступили:

– Член ГР Павленко Н.Г., яка розповіла про стан проходження процедури правового узаконення «Режиму рибальства 2021 р.».

– Член ГР Депа Р.І.  запропонував звернутися до Голови ДАРГ з відповідними пропозиціями щодо створення консультативно-дорадчих органів у регіонах для  громадського обговорення нагальних потреб галузі, заборони аматорського лову в нерест, тощо.

– Член ГР Заболотна С.В., яка привела аргументи на користь необхідності внесення змін в «Проект Режиму рибальства в басейні Азовського моря в 2021 р.» в частині добування хірономід, як важливого біоресурсу, об’єми, ліміти, знаряддя та умови лову  якого необхідно контролювати та регулювати для забезпечення умов довготривалої невиснажливості.

В обговоренні третього питання порядку денного приймали участь члени ГР: Літвінов В.І., Свідзінський М.Л., Павленко Н.Г, Скарлат В.П., Заболотна С.В. та інші, які підтримували тези виступаючих та наголошували на необхідності проведення розслідування щорічних затягувань погодження Режимів рибальства для унеможливлення повторів цього негативного явища в майбутньому.

Голосували за:

  1. Підтримку пропозицій наданих членом ГР Свідзинським М.Л. під час його виступу.
  2. Необхідність внесення змін в «Проект Режиму рибальства 2021 р.»
  3. Звернення ГР до Голови ДАРГ з пропозиціями щодо створення консультативно-дорадчих органів у регіонах для громадського обговорення нагальних потреб галузі, заборони аматорського лову в нерест, тощо.
  4. Написання листа – «ВИМОГУ» до Кабінету Міністрів України щодо затягування «Режиму рибальства 2021 р.»
  5. подальший розгляд цих питань перенести на першу (щочетверга) зустріч ГР з Головою ДАРГ в режимі Skype-наради

За – 12 . Проти – 0. Утримались – 2.

Рішення прийнято.

(Примітка:  на час голосування по цьому питання Skype працював з порушеннями і не відображав реальну картину голосування (видеозйомка теж не працювала).

По четвертому питанню щодо отримання галуззю рибного господарства України компенсаційних коштів за нанесення збитків рибогосподарському комплексу Миколаївської області від будівництва Ташликської ГАЕС (150 млн. грн.) виступи в член ГР Скарлат В.П. який розповів історію виникнення державного боргу перед галуззю рибного господарства та які заходи приймалися громадськістю для збереження цих коштів. Виступаючий запропонував «дорожню карту» отримання галуззю цих компенсаційних коштів та закликав членів ГР ініціювати заходи з боку ГР для їх отримання рибним господарством Украйни. 

В обговоренні прийняли участь члени ГР Літвінов В.І. та Калініна О.В.

Голосували за доручення голові ГР Скарлат В.П. спробувати організувати скайп-нараду за участю Миколаївської Облдержадміністрації, керівництва м. Очаків, Держрибагентства,  Міндовкілля, громадськістю Кінбурнської коси  та членами Громадської ради при ДАРГ як першого кроку «дорожньої карти» отримання галуззю компенсаційних коштів.

За –14 . Проти – 0. Утримались – 0.

Рішення прийнято.

По п’ятому питанню щодо затвердження Регламенту Правління Громадської ради при Держрибагентстві та Плану роботи Громадської ради при Держрибагентстві на січень-травень 2021 р. виступив Скарлат В.П. який наголосив на необхідності:

  • Прийняття Регламенту Правління для більш ефективної та стабільної роботи ГР.
  • Затвердження Плану роботи ГР на січень-травень 2021 р. після затвердження «Плану роботи Держрибагентства на 2021 р.».

В обговоренні цих питань прийняли участь члени ГР: Літвінов В.І. та інші

Голосували за:

  1. Затвердження Регламенту Правління ГР.
  2. Перенесення питання затвердження Плану роботи ГР на січень-травень 2021 р. (після затвердження «Плану роботи Держрибагентства на 2021 р.»)

За –14 . Проти – 0. Утримались – 0.

Рішення прийнято.

Різне. У форматі загального обговорення порушувалися різноманітні питання подальшої роботи галузі рибного господарства,  Громадської ради при ДАРГ та її взаємодії з Держрибагентством.

Після закінчення розгляду питань Порядку денного Скарлат В.П. закрив засідання Громадської ради.

 Голова Громадської  ради                                                                    В.П. Скарлат

 

Мегалодон

Ветеран галузі рибного господарства

Схожий пост

ЗВЕРНЕННЯ до рибалок, підприємств, об’єднань, громадських організацій, фахівців та науковців галузі меліорації та рибного господарства України

Створено - 01.08.2023 0
ЗВЕРНЕННЯ  до рибалок, підприємств, об’єднань громадських організацій, фахівцій та науковців галузі меліорації та рибного господарства України За останні 25 років…