Риба для жіночого здоров”я

Опубліковано at 28.02.2019
1620 0

Риба для жіночого здоров’я

Медики стверджують, що всі хвороби людини відбуваються з трьох причин:

  • Неправильне харчування;
  • Неправильне фізичне навантаження;
  • Неправильний температурний режим;
  • Нервові розлади.

Очевидно, що однією з найважливіших причин, що викликають серйозні негативні наслідки, є неправильне харчування. Для збалансування мінералів, вітамінів та інших корисних речовин, здатних підтримати здоровий стан організму, людина повинна вживати рибу. Отже, нам всім потрібно звернути увагу на складання щотижневого раціону, в якому ці страви займуть гідне місце.

Корисні властивості риби

У продуктах моря міститься багато речовин, корисних для людини. Зокрема, велику цінність представляє риб’ячий жир, у якому містяться поліненасичені жирні кислоти. Печінка і філе забезпечують організм архідоновой і лінолевої кислотами, необхідними для нормальної діяльності головного мозку і клітинних мембран.

 

Завдяки спожитої рибного філе, у людини знижується рівень холестерину, стабілізується робота серцево-судинної і кровоносної системи.

Так, дієтологи і кухаря найкориснішими вважають такі види риб:

  • Тунець на 100% складається з білка, він очолює рейтинг вітаміновмісних морепродуктів. При цьому калорійність тунця не перевищує 80 ккал/100гр.
  • Лососевих – форель, сьомга, горбуша – зміцнюють серцево-судинну систему, знижують ризик утворення тромбів, містять вітаміни А, В, Д, фосфор, селен, кислоти Омега-3 і Омега-6;
  • Тріска, найбільш корисною частиною якої є печінка. Майже не маючи в своєму складі холестерин, м якоть тріски складається з білка (19%), жиру (0,3%) та інших корисних речовин. Тріска зміцнює імунітет, позитивно впливає на обмінні процеси в організмі.

Рейтинг корисних риб можна продовжувати до нескінченності, проте, з нашої точки зору, доцільно розглянути детальніше, які види становлять особливу цінність для людини.

Морська риба: користь для організму

В морепродуктах міститься багато речовин, корисних для людського організму. Рибний білок безперешкодно засвоюється організмом, а поживні властивості цього харчового продукту б’ють всі рекорди.

Морський карась, або дорада, дуже смачний продукт, хоча і «лютий» за зовнішнім поглядом. У його мясі міститься лауринова, міристинова кислота, що перешкоджає утворенню тромбів.

Камбала у великій кількості містять вітаміни А і Д. Корисні властивості селену, який міститься в камбалі, важко переоцінити. Цікаво, що в морях існує більше 500 різновидів камбали.

Лосось відрізняється низькою калорійністю і великим вмістом кальцію і білка. Важливо врахувати, що риба, вирощена в штучних водоймах, не настільки корисна, як «дика», що мешкає в природної морської середовищі.

 

Мойва – найчарівніший морський мешканець, в якому міститься багато корисних речовин. Вона володіє прекрасним смаком і не вимагає багато часу для приготування.

Які види річкової риби корисні для організму

За своїм живильним властивостям річкова риба трохи поступається морський, але фахівці вказують на наявність корисних речовин в особинах, що мешкає в річках. Зокрема, річкова риба містить багато білка в поєднані з амінокислотами, таурином, лізином і триптофаном. Більш того, дієтологи зазначили, що такі корисні речовини, як фосфор і кальцій, отримані з їжею від річкової риби, легше і швидше засвоюються організмом. Крім того, для людей, які дотримуються дієтичного харчування, лікарі радять саме річкову рибу, оскільки вона легше засвоюється організмом.

Судак – дуже смачна риба, в ній міститься багато таурину і білка. Крім того, страви, приготовлені з судака, здавна відрізнялися неповторним ароматом і чудовим смаком.

Короп – прісноводна лучепера риба, за своїми поживними властивостями дуже схожа з сазаном. У природі існує кілька різновидів карпа: лускатий, дзеркальний і голий. В даний час більш доступну промисловою рибою є лускатий короп, живе недалеко від узбережжя.

Окунь буває морський і річковий, при цьому філе річкового окуня більш м’яке. Воно легко розщеплюється організмом, і саме його дієтологи рекомендують своїм пацієнтам.

Яку вибрати жінкам?

Для жіночого організму особливу цінність представляє риба, що мешкає в морських глибинах. В її складі є: залізо, кальцій, жирні кислоти Омега-3. Вони дуже корисні для нормального розвитку й функціонування органів малого тазу. Особливо корисна ця риба в період зачаття і виношування плоду.

Палтус Атлантичний мешкає на глибині 300 – 2000 метрів. Це – досить велика риба, яка виходить на нерест на глибину 300 метрів. М’ясо риби відрізняється прекрасними смаковими якостями. Особливу цінність представляє масло печінки, яке за вмістом вітамінів А і Д перевершує печінка тріски.

Скумбрія – загальна назва 48 видів риби, що видобувається промисловим способом. Для жіночого організму особливу цінність представляє скумбрія Атлантична, яка за розмірами може досягати 80 см в довжину. Цікаво, що навесні філе скумбрії відрізняється зниженим вмістом жиру (3%), а вже до осені цей показник збільшується до 30%.

Сьомга, або лосось Атлантичний більшу частину життя проводити у морі, а на нерест виходить в прісну воду. Ікринки риби розвиваються в річкової гальки з осені до травня, поки почнеться викид. Від 2 до 5 років зростання і розвитку, мальки стають здатними до «дорослого» життя, після чого вони залишають річкову гальку і йдуть у море.

Кращий вибір для сильної статі

Корисні властивості риби обумовлені вмістом поживних речовин, сприяють:

  • Нормальної роботи щитовидної залози;
  • Поліпшення зору;
  • Підвищення витривалості організму;
  • Зміцненню кісткової тканини;
  • Оптимізації процесу згортання крові;
  • Зниженню рівня холестерину;
  • Підвищенню потенції у чоловіків.

Скумбрія містить магній, натрій, фтор і білок, який легко засвоюється організмом. Систематичне вживання скумбрії підвищує еректильну функцію, підвищує швидкість кровонаповнення статевих органів, і запобігає розвитку онкологічних захворювань.

Горбуша містить натрій, цинк, хром та жиророзчинні вітаміни, що сповільнюють процеси старіння і зміцнюють міцність кровоносних судин. Горбуша запобігає виникненню гіпертонічної хвороби, а також захворювань серцево-судинної системи, інсульту та інфаркту.

Тунець містить корисні вітаміни В1, В6, В12, А1, філе цієї риби на 25% складається з білка. Крім того, в тунці багато йоду, молібдену та кобальту. Регулярне вживання цієї риби сприяє профілактиці захворювань сечостатевої системи і злоякісних новоутворень.

Яку рибу вибрати для годування дітей

Екологічна тривога щодо світового океану рекомендує помірковано ставитися до використання риби при годуванні дітей. Одного-двох разів у тиждень цілком достатня, щоб нагодувати дитину рибою і забезпечити організм корисними речовинами, що знаходяться в цьому чудовому харчовому продукті.

Про жодні обмеження кажуть педіатри?

  1. До трьох років не варто давати дитині міцні рибні бульйони з гострими приправами, і занадто насичені рибним філе;
  2. Не рекомендується дітей картати копченою і вяленою рибою;
  3. Крабові палички – це сурогат, яким не можна годувати дитину;
  4. Зверніть увагу на родовід. Якщо в роду у когось з родичів є алергія на якісь морепродукти, то краще їх виключити з дитячого раціону.

При наявності деяких захворювань (наприклад, рахіт), лікар призначає дитині риб’ячий жир, але самостійно експериментувати з цим питанням не варто.

Якщо ніяких протипоказань не встановлено, то починаючи з 8 – 10 місяців можна готувати для дитини харчування з рибними приправами. Зокрема, дітям у віці до року можна в якості прикормки готувати тріску, камбалу, морського окуня, минтая. Пізніше, наприклад, після 2 років, можна годувати дитину рибою середньої жирності, стравами з коропа, окуня, форелі або сома. Самі жирні види – горбуша, оселедець, палтус і осетер – можуть бути використані для годування дітей у віці від 5 років і старше.

Починати прикорм слід обережно, стежити за тим, чи немає алергії у дитини з введенням в раціон рибного блюда. Природно, що перші порції зі змістом цього продукту повинне бути зовсім невеликими.У процесі приготування слід приділяти особливу увагу відсутності кісточок в рибному філе. Щоб, як можна, більше вітамінів і мінералів збереглося у готових стравах, для розморожування морепродуктів варто використання підсолену воду.Для дітей спочатку рибу готують на пару. Пізніше, у світові звикання дитячого організму до рибних страв, можна подавати запечені або смажені шматочки.

Яка риба сама смачна і корисна

Будучи незамінним продуктом харчування, риба привертає увагу дієтологів, кухарів, лікарів і споживачів. Елементи і мінерали, що містяться в морепродуктах, сприяють:

  • Зміцненню імунітету;
  • Поліпшення кровопостачання мозку;
  • Боротьби з тромбами;
  • Зниженню рівня холестерину;
  • Нормалізації обміну речовин;
  • Нормалізації ваги, завдяки відсутності вуглеводів.

Особам, які бажають мати у своєму раціоні рибні страви, слід визначитися, які її види краще вживати:

  1. худу (1 – 4% жиру);
  2. помірно жирну (4 – 8% жиру);
  3. жирну (більше 9% жиру).

В жирній рибі відзначається великий вміст кислот Омега-3. Вам не вдасться схуднути, якщо ви будете часто вживати сьомга, скумбрія, палтус, лосось і оселедець. Тім не менше одного разу на тиждень буде цілком достатня для того, щоб забезпечити організм корисними речовинами, що знаходяться в цих видах риби.

До категорії середньої жирності належать такі види: горбуша, тунець, короп, зубатка, ставрида та інші види. Страви з вмістом таких риб можна з задоволенням вживати 2 рази в тиждень, і при цьому абсолютно не турбуватися про фігуру.

Нарешті, нежирна риба, яку можна давати дітям в якості прикормки, а також готувати та подавати на загальний стіл, незалежно від періодичності.

До цього виду відносяться: тріска, камбала, хек, путасу і минтай. Цю рибу можна включати в щоденний раціон і насолоджуватися її чудовим смаком

Мегалодон

Ветеран галузі рибного господарства

Схожий пост